Medeni Hukuk » Gerçek Kişiler-Tüzel Kişiler Hukuku » Aykırı Düşünceler Kişilik Haklarına Yönelik Tazminat Davalarında Karşı Oylarım (Basın ve Basın Davaları Hakkında Açıklamalar)

Aykırı Düşünceler Kişilik Haklarına Yönelik Tazminat Davalarında Karşı Oylarım (Basın ve Basın Davaları Hakkında Açıklamalar)

  Yazar: Bilal KARTAL

  Yayın Evi: Turhan Kitabevi Yayınları

  Basım Yeri: Ankara

  Basım Tarihi: 2010

  Sayfa Sayısı: IX+434 s.

  ISBN: 978-605-5593-09-4

  Boyut: 16x24 cm

  Durum: Karton Kapak

  Etiket Fiyatı:


  32.50 TL

  (KDV Dahil)

  • Ürün özellikleri
  • Taksit Seçenekleri
  • Yorumlar
  • Geri Bildirim

  Bu kitapta, Yargıtay’da görev yaptığım son yıllarda, gerek basın ve yayın yoluyla ve gerekse herhangi bir eylem ve söz nedeniyle, kişilik haklarına saldırı konusunda, daire çoğunluğu ile ayrı düşünmemi içeren yargı kararlan yer almaktadır.

  Kararlara karşı yazdığım karşı oylar, tamamen özgün ve hukuki düşüncelerimdir. Bu düşünceler bir tür hukuk alanındaki değer yargılarımı da ifade etmektedir. Bu özelliği itibariyle de, içtenlikle kaleme alınmış düşüncelerdir.

  Karşı oylar, sade bir dille kaleme alınmıştır. Hukukçu olmayan sade bir okuyucunun da konuyu anlayabileceğini düşünüyorum.

  Gerek hukukçuların ve gerekse sade vatandaşların, objektif ölçüler içinde konuları değerlendirip, doğru sonuca varacaklarını umuyorum. Düşüncelerimin doğru olduğu iddiasını taşımıyorum. Takdiri okuyuculara bırakıyorum.

  (Önsöz’den)

  Bankalara özel taksit seçenekleri :

  Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

  Ortalama Değerlendirme » puan
  • -

  Ürün Etiket

  Aykırı Düşünceler Kişilik Haklarına Yönelik Tazminat Davalarında Karşı Oylarım (Basın ve Basın Davaları Hakkında Açıklamalar)Gerçek Kişiler-Tüzel Kişiler HukukuTurhan Kitabevi Yayınları

  Copyright © 2016 Turhan Kitabevi
  Adres: Yüksel Cad. No:8/32 Kızılay - Çankaya / ANKARA
  Tel: (0312) 418 77 60
  E-Posta: bilgi@turhankitabevi.com.tr
  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır