• Turhan Kitap Evi

Aile İçi Şiddet

Stok Durumu : Stokta
Barkod Kodu : 9786055286507
Yazarı : Aliye Mavili
Yayın Evi : Elma
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi : 2.Basım Ağustos 2014
Sayfa Sayısı : 223
ISBN : 978-605-5286-50-7
Boyut : 14x21 cm
Kapak : Karton Kapak
870 kişi tarafından görüntülendi.
Kargoya 3 Günde Teslimat
13,89 ₺
12,5 ₺

İçeriği güncel bilgilerle zenginleştirilmiş Aile İçi Şiddet, yeni basımıyla okurlarla buluşuyor. İlk basımı da Elma Yayınevi tarafından yapılan bu eser Prof. Dr. Aliye Mavili'nin konuyla ilgili engin tecrübelerini aktarıyor.

Medyaya yansıyan günlük haberler içinde bir rutin: kadın cinayeti. 2014 yılının ilk yarısında sadece medyaya yansıyan 70 civarında kadın cinayeti bulunuyor. Bu kadınların büyük çoğunluğu eşleri, bir kısmı ise babaları, ağabeyleri ya da kendi çocukları tarafından öldürüldüler. Sebepler arasında, cinnet ve namus başı çekiyor. 

Devlet kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları kadına ve çocuğa yönelik şiddetle mücadele etmek üzere yeni kanunlar çıkarılmasından kadın sığınma evlerinin sayılarının artırılmasına kadar geniş bir yelpazede çalışmalar yapıyorlar. Peki, bu çalışmalar yeterli mi? Haberlere bakılırsa değil. Çocuk ve ailenin korunması ve desteklenmesiyle ilgili birçok ulusal projede yer alan Prof. Dr. Aliye Mavili bu kitabında, kadının şiddet ortamında kalmasına neden olan etkenleri derinlemesine irdelerken, bu alanda kadınlara danışma hizmetleri veren sosyal uzmanlar için de çok önemli önerilerde bulunuyor. 

Bu kitapta ele alınan diğer başlıklar ise şöyle:
Aile içi şiddetin boyutları
Eşlerine şiddet uygulayan erkeklere yönelik tedavi yaklaşımları
Çocuk ihmal ve istismarı
Çocuklarına şiddet uygulayan anne-babalarla ilgili grup uygulamaları
Aile içi şiddeti önlemede iletişim 
(Tanıtım Bülteninden)

Aynı Kategorideki Ürünler

İNDİRİMLİ Ürünler

book

Ben,Robot

  • 35,00 ₺

  • 31,5 ₺