• Turhan Kitap Evi

Themıs Borçlar Hukuku Genel Hükümler

Stok Durumu : Stokta
Barkod Kodu : 9789750268816
Yayın Evi : Seçkin Yayıncılık
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi : MAYIS 2021
Sayfa Sayısı : 536
ISBN : 978-975-02-6881-6
Boyut : 16x24
Kapak : Karton Kapak
195 kişi tarafından görüntülendi.
Kargoya 3 Günde Teslimat
85,00 ₺
68 ₺

Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersinin sadece özel hukukun değil, esasen tüm hukukun kavramsal ve düşünsel özünü bünyesinde barındıran bir ders olarak hukukun genel teorisini içermesinden ve hatta hukukun genel teorisini oluşturmasından kaynaklı bir şekilde son derece teorik bir ders olması da öğrenci bakımından dersi kavrama zorluğu yaratan bir diğer husustur. Ancak son tahlilde bu son derece soyut ve teorik ders, hayatın içinden hukukî sorunların çözümünde temel oluşturması nedeniyle hukuk uygulamasının da en önemli ve en yoğun alanlarından biridir.

Önemle belirtilmelidir ki, her ne kadar modern zamanların vakitsizliği güçleştirse de Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersinin anlaşılması kapsamlı kitaplarla mümkündür. Bununla birlikte öğrenme ve bu çerçevede anlaşılan hususların kişisel bilgi toplamının parçası haline getirilmesi de ancak daha kısa kitaplarla bilginin tekrar edilmesiyle mümkün olmaktadır. Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersinin temelini öğrenmelerine ve yerine göre tekrar etmelerine ve keza öğrendiklerini içselleştirmelerine ve hatırlamalarına katkıda bulunmak bu kitabın hazırlanmasında temel amaç olmuştur.

Bu çerçevede bu kitabın, Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersi kapsamında çoktan seçmeli sınavlara hazırlanan mezun ve öğrenciler için olduğu kadar, bu dersi öğrenmek isteyen Hukuk Fakültesi öğrencileri için yardımcı kaynak ve İktisadî İdarî Bilimler Fakültesi öğrencileri için de başvuru kaynağı olarak tüm mezun ve öğrencilere faydalı olması umudunu taşımaktayım.

Konu Başlıkları
Genel Bilgiler
Borcun Kaynakları
Borç İlişkisinin Hükümleri
Borcun ve Borç İlişkisinin
Sona Ermesi ve Zamanaşımı
Borç İlişkisinde Özel Durumlar

Aynı Kategorideki Ürünler

İNDİRİMLİ Ürünler