• Turhan Kitap Evi

Themıs Borçlar Hukuku Genel Hükümler Soru Kitabı

Stok Durumu : Stokta
Barkod Kodu : 9789750268038
Yayın Evi : Seçkin Yayıncılık
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi : NİSAN 2021
Sayfa Sayısı : 615
ISBN : 978-975-02-6803-8
Boyut : 12 x 22
Kapak : Karton Kapak
197 kişi tarafından görüntülendi.
Kargoya 3 Günde Teslimat
79,00 ₺
63,2 ₺

Bu çalışma, sınava girecek kişinin, gireceği test sınavının türü önem arz etmeksizin, son zamanlarda sınavlarda da esas alındığı üzere Borçlar Kanunu'nun genel hükümlerinde yer alan her bir madde düzenlemesine ve Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersine ilişkin tüm temel bilgilere hâkim olması amaçlanarak kaleme alınmıştır.

Bu bağlamda kitabın hazırlanmasında mümkün oldukça Kanun'da yer alan sıralamaya sadık kalınarak, her bir soru altında soru alanına ilişkin konu özet olarak ele alınmış ve bu şekilde okuyucunun ilgili konudan karşısına çıkabilecek olası soru kalıbına alıştırılmasının yanı sıra, yine ilgili konudan gelebilecek diğer sorulara da hazırlanması hedeflenmiştir.

Bu haliyle soru kitabının, yanıtları açıklanmış bir soru kitabı olmanın çok ötesinde, tam bir çalışma kitabı teşkil ettiğini belirtmek gerekir. Bu çerçevede yanıtların yer yer uzun olmasının altında da ilgili yanıtın, soru alanına ilişkin püf noktası niteliğindeki tüm temel bilgiyi içermesi bulunmaktadır. Borçlar Hukuku Genel Hükümler alanı bakımından eksik bilmenin aslında bilmemek anlamına geldiği unutulmamalı, öncelikli hedef sistematik temel bilginin kazanılması olmalıdır. Bu soru kitabı da bu temel düstur ışığında okuyucuya ulaştırılmıştır.

Konu Başlıkları

Konu Sıralı
Tamamı Çözümlü
Yeni Sınav Sistemine Uygun
Özgün sorular
Kısa Konu Açıklamalı Sorular
 

 

Aynı Kategorideki Ürünler

İNDİRİMLİ Ürünler